Niedziela22 Lipca 2018. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Będzie blok komunalny Drukuj
Komisja Finansów i Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej zatwierdziła już ostateczną lokalizację bloku komunalnego, który ma powstać w Kolbuszowej. Budynek stanie przy ul. Wojska Polskiego. W 32 mieszkaniach zamieszkają głównie rodziny, które stać będzie na czynsz. Pierwsi mieszkańcy pojawią się w nim już w 2010 roku.

Budynek będzie miał cztery klatki. Z zewnątrz ma to być ładny i estetyczny blok – zapewnia Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej: - Mieszkańcy już od dawna alarmowali, że jest pilna potrzeba zbudowania bloku dla rodzin, których nie stać na kupno mieszkania od spółdzielni. Władze miasta rozważały wiele możliwości, m.in. tę związaną z towarzystwem budownictwa socjalnego. - Ale szybko się okazało, że to nie jest dobre wyjście. Analizowaliśmy sytuację np. w Ropczycach i okazało się, że TBS nie jest dla nas. To jest wyjście drogie, także dla najmujących. Płaci się czynsz, ale spłaca się także kredyt. Wydatki są więc znaczne a najmujący nie staje się nigdy właścicielem mieszkania. Koniec końców to dobre dla nieźle zarabiających - tłumaczy Zuba.

Budowa nowego bloku ruszy najprawdopodobniej w przyszłym roku. Pierwsi mieszkańcy pojawią się w nim już prawdopodobnie w 2010 roku - Oczywiście trzeba pamiętać, że wiele zależy od tempa prac, które nigdy nie jest do końca przewidywalne. Poza tym nie wiemy ile będę kosztować materiały budowlane w 2009 roku. Na razie zakładamy, że zbudowanie metra kw. bloku będzie kosztować około 2 tys. 500 zł. - szacuje burmistrz Zuba. 

Obecnie gmina posiada około 80 mieszkań komunalnych. Gmina podpisała umowę najmu z mieszkańcami. Tymczasem stale wydłuża się liczba oczekujących na takie lokum. W tej chwili jest około 30 rodzin. Ale są też takie, które warto przenieść z budynku przy ul. Kolejowej. - Tam mieszkają rodziny, które poradziłby sobie z płaceniem czynszu w nowym bloku komunalnym, ale teraz mieszkają w budynku, gdzie są wspólne kuchnie i łazienki. Właśnie chociażby to kwalifikuje ten budynek do przekształcenia w socjalny - tłumaczy burmistrz Zuba.  

S.T. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 15368994
   
 euro
iso
 
 (C) 2018 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg