Poniedziałek19 Listopada 2018. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Sprzątamy świat, sprzątamy Kolbuszową! Drukuj
Prawie 3 tysiące uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z kolbuszowskiej gminy weźmie udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata – Polska 2007. W ramach akcji uczniowie wybiorą się w teren aby posprzątać szkolne podwórka, lasy i place. Ogólnopolska akcja do której włączyła się również Kolbuszowa rozpocznie się w piątek 14 września i potrwa do niedzieli – 16 września. Dla najbardziej aktywnych zbieraczy przewidziano nagrodę.

Na przeprowadzenie akcji na terenie gminy Kolbuszowa zakupiono około tysiąca worków na śmieci: - Worki są w trzech kolorach – czarne, żółte i zielone. Uczniowie będą musieli pamiętać zatem, żeby szkło czy plastik wrzucać do worków o odpowiednich kolorach - poinformował Grzegorz Łagowski - koordynator gminny akcji.

Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem”.  

Uczniowie będą pracować w ramach godzin wychowawczych lub zajęć wf-u pod okiem szkolnego koordynatora: - Jesteśmy zadowoleni bo każda szkoła z terenu gminy zgłosiła się do akcji. To ogółem ponad 3 tysiące uczniów. W tym roku myślą przewodnią akcji jest zwrócenie wszystkim uwagi na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym oraz oszczędzanie surowców naturalnych, energii i materiałów – wyjaśnia Grzegorz Łagowski.  

W związku ze zbiórką śmieci Starostwo Powiatowe ogłosiło konkurs. Zarówno szkoła podstawowa jak i gimnazjalna, która uzbiera najwięcej śmieci w przeliczeniu na jednego ucznia będzie mogła wytypować 25 najbardziej aktywnych zbieraczy, którzy pojadą na wycieczkę krajoznawczą.  

 

Sylwia Tęcza

Biuro Promocji i Informacji

UM w Kolbuszowej

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Kolbuszowa

Statystyka

gości: 15693135
   
 euro
iso
 
 (C) 2018 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg