Środa16 Stycznia 2019. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Kolejne sukcesy sportowców - chodziarzy z Kolbuszowej Drukuj
13.10.2015.
10 października 2015 r. w pięknych zakątkach Polańczyka ponownie zgromadzili się miłośnicy sportowego chodzenia z kijkami. Tutaj już po raz drugi rozegrano zawody o Puchar Województwa Podkarpackiego w Nordic Walking. Sportowe zmagania przyciągnęły nad jezioro Solińskie około 150 uczestników w różnym wieku, startujących na dystansach 5 i 10 km. Trasa zawodów- 2,5 km pętla - wiodła urokliwymi ścieżkami i zakątkami Polańczyka, a spacerujący w słońcu kuracjusze i wczasowicze obserwowali i dopingowali zawodników. Nie tylko pogoda dopisała – jak zwykle na tego typu zawodach panowała wśród zawodników gorąca atmosfera, podsycana wspaniałym dopingiem kibiców, którzy oklaskiwali startujących dodając im sił w walce z czasem, bólem i własnymi słabościami. 

Na starcie zawodów stanęła liczna bo licząca 29 osób grupa reprezentująca Kolbuszowski Klub Nordic Walking. Nasi zawodnicy, stanowili grupę zróżnicowaną wiekowo – od uczniów Szkoły Podstawowej aż po emerytów. Każdy z uczestników po ukończonym marszu otrzymał pamiątkowy medal, pakiet startowy oraz mógł zakosztować specjałów kulinarnych przygotowanych przez organizatorów – wojskowego, bieszczadzkiego bigosu.

Sportowcy z Kolbuszowej udowodnili, że zaangażowanie i intensywne treningi przynoszą wspaniałe rezultaty. Dowodem tego była częstotliwość z którą prowadzący zawody przywoływał nazwę Kolbuszowej podczas dekorowania i wręczania pucharów zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych. Kolbuszowska drużyna startowała na dystansie 5 km. Z naszego miasta aż 6 zawodników stało na podium. Byli to: Aneta Cetnarska – I miejsce, Krystyna Styga - 1 miejsce, Helena Rozenbajgier – III miejsce, Stanisława Margańska – I miejsce, Bronisława Prokopiec – II miejsce, Józef Garbacki – II miejsce. Pozostali kolbuszowianie ukończyli zawody dumni z siebie – niektórzy po raz pierwszy startowali w zawodach Nordic Walking. Wszyscy wracali bardzo zadowoleni, szczęśliwi i gotowi na podjęcie nowych wyzwań sportowych w następnym sezonie.

Wszystkim, którzy wspierali zawodników podczas sportowych zmagań serdecznie dziękujemy. Wszystkich, którzy chcą się nauczyć prawidłowej techniki chodzenia z kijkami, doskonalić ją zapraszamy na treningi pod okiem instruktorów we wtorki (o 18) na stadionie oraz w niedzielę (8.30) na ścieżce przyrodniczej Białkówka.

Kolbuszowski Klub Nordic Walking

 
 
 
 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 15853936
   
 euro
iso
 
 (C) 2019 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg