Niedziela16 Czerwca 2019. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Nocny Maraton Szachowy - Kolbuszowa 2015 Drukuj
09.10.2015.
Nocne szachy po raz piąty w Kolbuszowej, w dniach 3/4 października rozegrano kolejną edycję maratonu. Tym razem celem tych zawodów szachowych było: wyłonienie najlepszych szachistów, popularyzacja „królewskiej gry” oraz wymiana doświadczeń w zakresie upowszechniania sportu szachowego.

Maraton rozpoczęto w sobotę 3 października o godz. 10:00 od szachowych zmagań dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Zawody juniorów rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem gry P15. Zwycięzcą turnieju został Hubert Wilk z Cmolasu, który wygrał wszystkie partie. Drugie miejsce zdobył Paweł Pleban uzyskując 6 pkt. z 7 partii, a trzecie Martyna Gunia z wynikiem 4/7 oboje z Kolbuszowej. Wszyscy młodzi sympatycy szachów uczestniczący w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepsi dodatkowo zostali wyróżnieni pucharami szachowymi.

Po turnieju juniorów przyszedł czas na zmagania seniorów, które rozpoczęły się od godz. 20:00. Ze względu na formułę rozgrywanego turnieju. Zawody był sporym wyzwaniem dla uczestników, którzy musieli się wykazać zarówno umiejętnościami szachowymi jak i przygotowaniem kondycyjnym. Turniej rozegrany był systemem kołowym tempem szachów błyskawicznych P3+2s za ruch. Po 7 godzinach zaciętych zmagań opartych o specyficzną kombinację, sportu, naukowego myślenia i elementów sztuki wyłoniono najlepszych szachistów.

Pierwsze miejsce zdobył Rafał Mytych z Sędziszowa Młp. uzyskując świetny wynik 26,0 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Świstak (zwycięzca maratonu z 2011r.) z Dębicy 22,5 pkt. Trzecie miejsce wywalczył Daniel Lusio z Przemyśla 22,5 pkt. Na kolejnych miejscach odpowiednio znaleźli się Damian Zgoda 22,0 pkt. i Kamil Smusz 21,5 pkt obaj z Dębicy. Najlepszym zawodnikiem z terenu działanie LGD Siedlisko okazał się Karol Stój z Dzikowca, który z 20,0 pkt zajął 6 miejsce. Z Kolbuszowej najbardziej wartościowy wynik uzyskał Eugeniusz Czarnik zdobywając 16,0 pkt i zajmując ostatecznie 10 miejsce.

Maraton jak co roku przebiegał w sportowej atmosferze, rozegrane partie były niesłychanie ciekawe i emocjonujące. Łącznie w zawodach wystartowało 37 szachistów. W przerwie na posiłek z grilla można było porozmawiać czy wymienić poglądy na tematy szachowe, dominowała dyskusja o aktualnie trwającym finale pucharu świata pomiędzy Karjakin - Svidler.

Organizatorem Nocnego Maratonu Szachowego było Towarzystwo Szachowe „Skoczek” w Sędziszowie Młp. wspierane przez Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej, Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus” Kolbuszowa Górna, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Siedlisko”. Autorami pomysłu i odpowiadającymi z realizację maratonu byli animatorzy szachów Jacek Mroczek z Kolbuszowej i Robert Stefański z Sędziszowa Młp.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 16118398
   
 euro
iso
 
 (C) 2019 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg