Niedziela16 Czerwca 2019. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Kto powiedział, że jesień jest smutna? Drukuj
08.10.2015.
W ostatni poniedziałek września uczniowie klas drugich Zespołu Szkół nr 1 wraz z nauczycielami i rodzicami wybrali się na jesienną wycieczkę do Nadleśnictwa Świerczów.  Pogoda i humor dopisywały wszystkim. Na miejscu pracownicy nadleśnictwa zaprosili nas na długi spacer przez las oraz na zajęcia edukacyjne, podczas których obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące w niej zmiany.

Jako wnikliwi odkrywcy leśnych tajemnic uważnie słuchaliśmy informacji na temat lasu, jego mieszkańców i roślinności. Od czasu do czasu słychać było śpiew ptaków, który umilał nam spacer. W sali edukacyjnej podziwialiśmy naturalnej wielkości zwierzęta i rozpoznawaliśmy ich głosy. Następnie z drewnianych klocków składaliśmy przekrój pnia i dopasowywaliśmy do niego nazwę drzewa – co wcale nie było łatwe. Jednak z malutką pomocą naszych pań poszło nam świetnie.

 Po dwóch godzinach zajęć terenowych przyszedł czas na odpoczynek, wspólną zabawę i piknik. Zmęczeni wróciliśmy do szkoły, a nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wyprawie do lasu. Z pewnością ją powtórzymy. Może w zimie?

Ilona Iwaniak

 

 
 
 
 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 16118528
   
 euro
iso
 
 (C) 2019 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg