Sobota23 Marca 2019. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Sprzątanie Świata - Polska 2015 "Wyprawa - poprawa" Drukuj
18.09.2015.

Mieszkańcy Gminy Kolbuszowa

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania naszego środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Co roku, w każdy trzeci weekend września wraz z młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na czystym środowisku, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.

„Wyprawa-poprawa” - pod takim hasłem rusza w dniach 19-20 września tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata – Polska”. Celem tegorocznej edycji jest ukazanie, jaką rolę może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemów gospodarowania odpadami w gminie każdy z nas.

Weźmy więc sprawy w swoje ręce i działajmy!

Wybierając się na weekendową wycieczkę pieszą czy też rowerową zwróćmy uwagę na dzikie wysypiska śmieci zalegające na poboczach dróg i postarajmy się usunąć je samodzielnie o ile będzie to możliwe, w przeciwnym razie o fakcie zalegania śmieci w miejscu do tego nie przeznaczonym poinformujcie odpowiednie służby; Referat Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim bądź Straż Miejską

Akcja kierowana jest głównie do młodzieży szkolnej.

Młodzi kolbuszowianie pod okiem szkolnego koordynatora proszę o wzięcie udziału w akcji i uporządkujcie okolice swoich szkół, przedszkoli, placów zabaw oraz rowów przydrożnych dróg, którymi codziennie uczęszczacie na lekcje. Nie zapomnijcie również o okolicznych lasach. 

Do akcji „Wyprawy-poprawy” naszego środowiska zapraszam wszystkich chętnych mieszkańców naszej gminy.

Razem możemy czynić nasze środowisko bardziej przyjazne, piękniejsze w którym każdy z nas będzie się cieszył dobrym samopoczuciem.

Burmistrz Kolbuszowej

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 15893617
   
 euro
iso
 
 (C) 2019 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg