Poniedziałek19 Listopada 2018. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Laboratorium odkrywców historii Drukuj
08.09.2015.

W styczniu bieżącego roku przy Zespole Szkół w Kupnie zostało powołane Stowarzyszenie „Lolek” na rzecz rozwoju szkoły. Mimo krótkiej działalności udało nam się znaleźć wśród 28 laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Równać Szanse 2015 Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Stowarzyszenie będzie realizowało projekt Laboratorium odkrywców historii , jego współtwórcami jest młodzież w wieku 13-17 lat oraz Mariusz Szamraj i Urszula Puzio – Szewc koordynator tej inicjatywy. Celem przedsięwzięcia, które wystartowało w lipcu bieżącego roku, a zakończy się we wrześniu 2016 roku, jest umiejętność planowania, pracy w grupie, nawiązywania nowych relacji oraz korzystania z zasobów środowiska lokalnego przez 25 projektowiczów, którzy są lub byli uczniami Zespołu Szkół w Kupnie. Młodzież będzie odnajdywała mało znane lub zapomniane historyczne miejsca i obiekty z terenu gminy Kolbuszowa, stanowiące walor turystyczny dla jego uczestników. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby realizacji pasji: turystycznych, artystycznych, krajoznawczych młodych ludzi. Będą oni mieli możliwość poznania ciekawych ludzi, uczestników innych projektów oraz promowania własnej miejscowości. Nauczą się efektywnie zarządzać czasem, udoskonalą umiejętność autoprezentacji a poprzez zaangażowanie, wspólne działanie i wymianę doświadczeń podniosą swoją samoocenę i będą mieli poczucie osobistego sukcesu.

Pierwszy punkt z harmonogramu „odkryć” Laboratorium odkrywców historii już zrealizowaliśmy w dniu 31.08.2015 rok. Uczestnicy wraz z opiekunami udali się do Parku Etnograficznego w Kolbuszowej aby już na miejscu zobaczyć go w nowym świetle. Oto kilka zdjęć.

Laboratorium odkrywców historii

 

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 15693110
   
 euro
iso
 
 (C) 2018 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg