Piątek16 Listopada 2018. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Obchody Jubileuszu 50- lecia OSP w Świerczowie Drukuj
31.07.2015.
Obchody Jubileuszu 50- lecia OSP w Świerczowie
W niedzielę 26 lipca br. odbyły się uroczystości 50 lecia OSP w Świerczowie połączone z festynem pod „Grzybkiem”. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele pw. Św. Brata Alberta, której przewodniczył ks. Jan Pępek dziekan dekanatu Kolbuszowa Zachód. Dalsza część obchodów odbyła się na placu wiejskim w Świerczowie. Po raporcie dowódców jednostek OSP z Gminy Kolbuszowa i wciągnięciu na maszt flagi państwowej rozpoczęto oficjalnie uroczystości. Przedstawiono historię OSP w Świerczowie następnie poświęcony został wóz strażacki zakupiony przez Gminę Kolbuszowa i przekazany strażakom ze Świerczowa przez Jana Zubę burmistrza Kolbuszowej.

Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP przyznało Stanisławowo Kosiorowskiemu Honorowemu Prezesowi Zarządu Powiatowego w Kolbuszowej po raz drugi Złoty Medal za zasługi dla pożarnictwa. Prezydium Zarządu Wojewódzkiego przyznało strażakom i działaczom z OSP w Świerczowie złote, srebrne i brązowe medale "za zasługi dla pożarnictwa", a Prezydium Oddziału Powiatowego przyznało odznakę „strażak wzorowy”.

Gratulacje podziękowania i życzenie pomyślności na dalsze lata służby złożyli miedzy innymi: Zbigniew Chmielowiec poseł na Sejm RP, Józef Kardyś Starosta Kolbuszowski, Marek Babula Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, Ryszard Skowron - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Bartłomiej Peret Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa, Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej oraz Dariusz Tabisz Sołtys Świerczowa. 

Po zakończeniu obchodów jubileuszu na placu wiejskim pod „Grzybkiem” odbył się polsko-francuski festyn. Wśród zaproszonych wykonawców wystąpili: 

  • zespół sztuki i tradycji popularnej SALMORENC Z Voiron;
  • Kapela Ludowa Widelanie z Widełki;
  • Koło Gospodyń Wiejskich Świerczowianki ze Świerczowa;
  • Marcelina Karkut;
  • Grzegorz Gazda, koncert gry na rogu myśliwskim.

Do tańca przygrywał zespół BRASS i DJ Wojtek.

Dariusz Tabisz Sołtys Świerczowa, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich serdecznie dziękują wszystkim za pomoc w organizacji festynu pod grzybkiem. 

Galeria zdjęć

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 15686486
   
 euro
iso
 
 (C) 2018 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg