Poniedziałek19 Listopada 2018. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

10 lat współpracy z Apensen Drukuj
11.06.2015.
W dniach od 4 do 9 czerwca br. w Kolbuszowej gościła grupa z partnerskiego miasta Apensen w Niemczech. Delegacja na czele z Peterem Sommerem Burmistrzem Apensen oraz Sigfridem Stresowem Burmistrzem Beckdorfu uczestniczyła w uroczystościach zorganizowanych 6 czerwca br. w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej.

Na spotkaniu z okazji 10 -lecia podpisania umowy pomiędzy Kolbuszową a Apensen oprócz Jana Zuby Burmistrza Kolbuszowej gospodarza uroczystości i Krzysztofa Wilka Przewodniczącego Rady Miejskiej uczestniczyli miedzy innymi burmistrzowie z miast partnerskich Patrick Le Diffon Burmistrz Ploermel z Francji i Iwan Grys Burmistrz Starego Sambora na Ukrainie a także Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP, Józef Kardyś Starosta Kolbuszowski, Joanna Zioło Honorowy Prezes Stowarzyszenia „Kolbuszowa bez Granic” Andrzej Małodobry Przewodniczący Komisji Współpracy z Kolbuszową w Ploermel, Jerzy Jezuit Prezes Stowarzyszenia „Kolbuszowa bez granic”, członkowie stowarzyszenia, radni Rady Miejskiej oraz rodziny przyjmujące.

Spotkanie było okazją do odświeżenia wspomnień, podsumowania dotychczasowej współpracy, gratulacji i życzeń obchodów kolejnych okrągłych rocznic. Uroczystość zwieńczona została koncertem Chóru i Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kolbuszowej pod kierownictwem Pani Aleksandry Niezgody.

Partnerzy z Niemiec i Francji wzięli także udział w Marszu Przyjaźni Nordic Walking zorganizowanym w ramach Pucharu Europy Nordic Walking w Kolbuszowej.

Program wizyty obejmował oprócz wizyty z Urzędzie Miejskim, bibliotece, krytej pływalni czy skansenie zwiedzanie Krakowa, Łańcuta i Rzeszowa.

GALERIA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 15693235
   
 euro
iso
 
 (C) 2018 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg