Poniedziałek19 Listopada 2018. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Relacja z projektu pn. Młody technik  warsztaty robotyki Drukuj
09.06.2015.

Lokalna Grupa Działania „Siedlisko” w okresie od lutego do czerwca 2015r. zorganizowała warsztaty robotyki dla 50 dzieci w wieku 6-12 lat.

W ramach realizacji projektu w siedzibie stowarzyszenia przeprowadzono zajęcia warsztatowe w łącznym wymiarze 40 godzin. Warsztaty nastawione były na rozwijanie zainteresowań technicznych dzieci.

Zajęcia miały pozytywnie wpłynąć na rozwój intelektualny dzieci, równocześnie pozwalając im zaspokoić potrzebę aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzieci mając do dyspozycji własną wyobraźnię oraz specjalne zestawy edukacyjne klocków, tworzyły konstrukcje rozwijające ich wyobraźnię przestrzenną jak i zdolności manualne. Uczestnicząc w warsztatach robotyki, dzieci poprzez zabawę miały możliwość poznawać otaczający je świat nauki i techniki w praktyczny sposób. Podczas zajęć dzieci uczyły się konstruowania robotów, pojazdów oraz budowli, jednocześnie rozszerzając swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych: mechaniki, informatyki, matematyki, fizyki i budownictwa.

Warsztaty były prowadzone przez opiekunów (działaczy społecznych) z przygotowaniem pedagogicznym z wykształceniem inżynierskim z robotyki, budownictwa, informatyki. Pod okiem doświadczonych prowadzących uczestnicy warsztatów otrzymywali odpowiednie wsparcie merytoryczne i pedagogiczne.

Celem zadania było zaszczepienie w dzieciach zamiłowania do nauk ścisłych. Zadanie pozwoliło na zaspokojenie potrzeby aktywnego spędzania wolnego czasu dzieciom uczestniczącym w zajęciach. Umożliwiło uczestnikom zajęć wszechstronny rozwój umiejętności manualnych, wpłynęło na nawiązywanie poprawnych relacji miedzy dziećmi z różnych środowisk.

Zajęcia pozalekcyjne młody technik również istotnie wpłynęły na rozbudzenie w dzieciach pasji twórczego projektowania i konstruowania modeli, pojazdów oraz budowli. Pozwoliło na rozwijanie zmysłów konstruktorskich jak i ukształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów. Pokazanie dzieciom, że robotyka może być świetnym hobby, a w przyszłości ciekawym zawodem.

Projekt był dofinansowany ze środków Gminy Kolbuszowa.

 

 
 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 15693278
   
 euro
iso
 
 (C) 2018 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg