Piątek16 Listopada 2018. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Symbole ŚDM w Kolbuszowej Drukuj
27.05.2015.
25 stycznia 2015 roku oficjalnie rozpoczęły się przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w rejonie kolbuszowsko- sokołowskim.

Od wielu lat spotkaniom młodych towarzyszą dwa symbole, które wskazują na cel ŚDM: prawdziwe poznanie i zaprzyjaźnienie się z Jezusem Chrystusem oraz zawierzenie swojego życia Matce Bożej i naszej. W 1983 roku, kiedy w Kościele obchodzony był Rok Świętego Jubileuszu Odkupienia, drewniany Krzyż został przekazany młodym przedstawicielom ruchów i wspólnot przez polskiego papieża. Obecnie nosi miano Krzyża Światowych Dni Młodzieży i peregrynuje po całym świecie wraz z Ikoną Matki Bożej „od Światowych Dni Młodzieży”, która po raz pierwszy pojawiła się na spotkaniu młodych w 2000 roku. Obraz ten to słynący łaskami wizerunek Matki Bożej Wybawicieli Ludu Rzymskiego, którego historia sięga wydarzeń z końca VI wieku, kiedy to papież Grzegorz Wielki niósł go w błagalnej procesji, prosząc o ocalenie miasta od epidemii dżumy. Również dzisiaj pielgrzymi udają się przed oblicze Matki Bożej wypraszając wiele łask. Oba symbole zostały ofiarowane przez Jana Pawła II, który przekazując je, jednocześnie prosił o niesienie Krzyża Chrystusa i dzielenie się tajemnicą Odkupienia na całym świecie oraz oddawanie się w opiekę Najświętszej Maryi Pannie.

Od Niedzieli Palmowej symbole, przed którymi modliły się miliony osób oraz które były na wszystkich kontynentach, znajdują się w naszym kraju, gdzie zostały odebrane przez młodzież. Od tego momentu „wędrują” po całej Polsce. 7 czerwca przybędą również do naszego rejonu – kolbuszowsko-sokołowskiego. Wydarzenie to rozpocznie się na kolbuszowskim rynku, skąd przejdziemy do kościoła pw. Wszystkich Świętych, gdzie ks. bp Edward Białogłowski przewodniczył będzie Eucharystii. Następnie udamy się w Drodze Krzyżowej ulicami Kolbuszowej aż do kościoła pw. św. Brata Alberta, gdzie odbędzie się adoracja Krzyża.

To wyjątkowe wydarzenie ma pomóc w duchowym przygotowaniu nas wszystkich do jak najpiękniejszego przeżycia ŚDM. Jest skierowane nie tylko do duchownych, wolontariuszy, osób włączających się w bezpośrednie przygotowania, ale do wszystkich mieszkańców naszego regionu.

Skorzystajmy z okazji, aby wziąć udział w peregrynacji i jak najwspanialej przygotować się do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się za rok.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 15686414
   
 euro
iso
 
 (C) 2018 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg