Piątek16 Listopada 2018. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Czytanie książek to frajda Drukuj
Czytanie książek jest bardzo ważne. Pozwala poszerzać wiedzę, rozwijać wyobraźnię, umiejętność wysławiania się, wypracowuje cierpliwość … Niestety, nie każdy uczeń zdaje sobie sprawę, że czytanie to inwestowanie w samego siebie. Tym bardziej cieszy, że są osoby, dla których czytanie to przyjemność. Taką osobą jest Dominika Kicińska uczennica klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej.

12 maja w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie odbyła się gala nagrodzonych w Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania. Dominika Kicińska została zaproszona jako jedyna uczennica ze szkół podstawowych z powiatu kolbuszowskiego. Nagrody wręczali Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego pani Maria Kurowska, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej pani Lucyna Brymora, Dyrektor Programowy Polskiego Radia Rzeszów pan Grzegorz Styła, Kierownik Redakcji Programów Publicystycznych pan Jerzy Fąfara. Wszystkim nagrodzonym gratulacje również składał Podkarpacki Kurator Oświaty pan Jacek Wojtas.

Nasza szkoła była jedną ze 143 szkół, a Dominika jednym ze 187 uczestników, z całego województwa, biorących udział w eliminacjach. Dominika uczestnicząc po raz pierwszy w podkarpackim konkursie pięknego czytania, otrzymała wyróżnienie. Będąc na scenie, bez skrępowania mówiła, że - czytanie jest jej pasją od najmłodszych lat, pochłania książki całą sobą, czytając przenosi się w inny świat - rozwijając swoją wyobraźnię. Zwracająca uwagę swoboda z jaką opowiadała o czytanych książkach wzbudziła zachwyt u prowadzącej galę. Dominika jest bardzo pracowitą dziewczynką, a zarazem wrażliwą i skromną. Interesuje się malarstwem, uczestniczy w konkursach plastycznych, w których odnosi liczne sukcesy. Co roku bierze udział w plenerach malarskich. Można powiedzieć, że ma duszę artystyczną. Natomiast, interesująca barwa jej głosu, interpretacja tekstu zauważana jest na konkursach recytatorskich, w których również zajmuje czołowe miejsca. Dominika świetnie czuje się na scenie wczuwając się w postacie wywołuje emocje i wzbudza podziw wśród widzów. Jak sama nieśmiało mówi, jednym z jej marzeń jest to, aby realizować się na deskach teatralnych.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 15686411
   
 euro
iso
 
 (C) 2018 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg