Piątek16 Listopada 2018. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Majówka w Kolbuszowej Drukuj
08.05.2015.

Początek maja to tradycyjnie odbywające się w Kolbuszowej uroczystości oraz imprezy spotowo- rekreacyjne.

30 kwietnia w auli szkoły muzycznej odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kolbuszowej, który otworzył program Dni Kolbuszowej.

2 maj

Na torze Glinianka zorganizowano zawody samochodów terenowych i quadów o puchar Burmistrza Kolbuszowej. W sumie wystartowało 20 pojazdów. Trasa była wyjątkowo trudna, a deszcz nie ułatwił zadania załogom. Zawody zgromadziły tłumy wielbicieli pojazdów 4x4.

Pływalnia Fregata zorganizował czwarte już Mistrzostwa w Pływania na Krokodylu. Zabawa rozgrywana była w trzech kategoriach wiekowych: do 10 lat, od 11 do 15 lat i 16 +. W najmłodszej kategorii wiekowej najlepiej z poskramianiem krokodyla poradziła sobie Masza Herman (10 lat), w drugiej kategorii zwyciężyła Emilia Stąpor (12 lat), a w najstarszej kategorii najszybszym zawodnikiem był Wojciech Stąpor (18 lat).

Na stadionie przy ul. Wolskiej rozegrano mecz pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim a Samorządowcami o Puchar Posła na Sejm RP Zbigniewa Chmielowca. Wynikiem 4:3 zwyciężyła drużyna Samorządowców po zwycięskim golu radnego Piotra Panka.

GALERIA

3 maja

3 maja odbyły się uroczystości patriotyczne z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji. Tradycyjnie o godz. 8:00 mieszkańców obudziła paradująca ulicami miasta Orkiestra Dęta MDK. W trzeciomajowych obchodach uczestniczyli: Zbigniew Chmielowiec poseł na Sejm RP, Bogdan Romaniuk Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Ewa Draus Radna Sejmiku, prof. Marek Koziorowski Dyrektor Zamiejscowego Instytutu Biotechnologii URz w Weryni, władze samorządowe gminy na czele z Janem Zubą Burmistrzem Kolbuszowej oraz Krzysztofem Wilkiem Przewodniczącym Rady Miejskiej, władze powiatu, przedstawiciele policji, straży pożarnej, wojska, nadleśnictwa, organizacji partii politycznych i instytucji, harcerze, kombatanci, dyrektorzy oraz młodzież kolbuszowskich szkół.

Po zbiórce pocztów sztandarowych przy parkingu Państwowej Straży Pożarnej zebrani udali się na cmentarz gdzie złożono kwiaty na obelisku strażaków. O godz. 10:30 odprawiono uroczystą Mszę Św. w Kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych.

Po Mszy św. i przejściu pod budynek MDK złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 maja. Kolejnym punktem uroczystości była okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych w Weryni oraz rozdanie nagród laureatom XXV edycji Turnieju Wiedzy o Historii Regiony im. Prof. Haliny Dudzińskiej.

Po południu na rynku zorganizowano Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Kolbuszowej. Najlepsi biegacze otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy które wręczył burmistrz Jan Zuba. Następnie dla uczestników biegów rozlosowano nagrody. Zawody rozegrano w 7 kategoriach wiekowych.

W tym dniu odbyły się również przeniesione z dnia poprzedniego marsze Nordic Walking oraz piknik sportowy dla przedszkolaków przy Zespole Szkół nr1.

Na scenie odbyły się prezentacje szkół Krokodyle Konkursy a także wystąpiła Rewia Taneczna w wykonaniu szkół tańca.

O godzinie 18 na rynku miał miejsce Flash Mob gdzie zebrał się tłum i wszyscy zebrani zatańczyli wcześniej zaplanowany układ taneczny. Następnie na scenie odbyła się rewia wokalna w wykonaniu studia wokalnego MDK i gala operetkowa w wykonaniu Katarzyny Liszcz .

Artyści z teatru Broadway poprowadzili kurs tańca oraz konkursy taneczne dla publiczności a następnie zaprezentowali galę musicalowa. Na zakończenie tradycyjnie niebo rozświetlił pokaz fajerwerków.

GALERIA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 15686452
   
 euro
iso
 
 (C) 2018 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg