Środa16 Stycznia 2019. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Wiosenne zmagania z "zimowymi" zapasami Drukuj
23.04.2015.
W niedzielę 12 kwietnia 2015 r. na terenie kolbuszowskiego Stadionu odbyły się zawody Nordic Walking pod hasłem „Wiosenne zmagania z ‘zimowymi’ zapasami” dla dorosłych. Organizatorem rywalizacji chodziarzy był Kolbuszowski Klub Nordic Walking. w ramach realizacji projektu programu Fundacji Aktywności Fizycznej i Zdrowia Sport Support - Lider Animator 2014.

Pomimo wielu imprez biegowych odbywających się w tym dniu na kolbuszowskim stadionie zgromadziło się około 130 zawodników reprezentujących Kluby Sportowe między innymi z Rzeszowa, Jasła, Krosna, Jeżowego, Tarnobrzega, Leżajska, Nowej Dęby. Od wczesnych godzin rannych na terenie Stadionu zaroiło się od kolorowych koszulek klubowych. Pomimo lekkiego porannego chłodu na twarzach zgromadzonych gościł uśmiech i zadowolenie. Nordicowcy to jedna wielka „rodzina” – spotkania na zawodach to czas spotkań znajomych, nawiązywania nowych kontaktów, zawierania przyjaźni, wymiana doświadczeń a także zdrowej rywalizacji na trasie. Atmosferę wśród zawodników ogrzewało nieśmiało wychodzące zza chmur słońce.

Jako pierwsi wystartowali zawodnicy na najdłuższym, królewskim dystansie 21km 975m. W tej kategorii dystansowej Kolbuszowski Klub Nordic Walking reprezentowały trzy zawodniczki: Alicja Dziuba, Agnieszka Szalwa-Niezgoda oraz Beata Trętowicz.

O godzinie 11.00 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów i przywitanie wszystkich zawodników przez pana Burmistrza Jana Zubę – Burmistrza Kolbuszowej oraz pana Grzegorza Romaniuka prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu. Kilka słów dopingu i mogliśmy przejść do rozgrzewki poprzedzonej pokazem prawidłowej techniki Nordic Walking, którą poprowadziła Małgorzata Sitko.

Trasa zawodów rozpoczynała się na bieżni na której zawodnicy pokonywali jeden bądź też dwa okrążenia w zależności od pokonywanych kilometrów i następnie przechodzili na ścieżki leśne aby potem maszerować ulicą Piaskową i Krakowską i wrócić na linie mety.

Po przygotowaniu organizmu do wysiłku na linii startu stanęli zawodnicy mający do pokonania 10 km. Największa grupa zawodników wystartowała na dystansie 5 km. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie. Każdy zawodnik posiadał numer startowy oraz chip zamocowany na sznurówce przy butach, tak aby czas pokonywania dystansu był dokładnie zmierzony. Na zwycięzców w kolejnych dystansach i kategoriach wiekowych czekały statuetki. Ci którzy pokonali swój dystans i przekroczyli linię mety zostali nagrodzeni pięknymi medalami.

Po tak intensywnym wysiłku na zawodników czekała przygotowana przepyszna grochówka i ciepła herbatka.

Najwięcej emocji jak to zwykle bywa niesie oczekiwanie na ostateczne wyniki. Aby umilić czas oczekiwania na wyniki zawodnicy mogli posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu zespołów „A Little Madness” oraz „Neon Band” i zrelaksować się przed wręczeniem statuetek.

....... i nadszedł ten wyczekiwany moment Ogłoszenia Wyników. Jako pierwsi zostali nagrodzeni zawodnicy półmaratonu następnie dystansu 10 km i 5 km. Długo by wymieniać wszystkich z imienia i nazwiska dlatego tym, którzy stanęli na podium Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pełne wyniki można znaleźć na stronie Klubu pod adresem http://timekeeper.pl/wyniki/. Na stronie Klubu www.nw.kolbuszowa.pl znajduje się również bogata galeria zdjęć z przebiegu zawodów. Uhonorowany został także najstarszy zawodnik z Kolbuszowej – okazała się nim pani Stanisława Margańska, która ze wzruszeniem odbierała puchar.

Po ogłoszeniu wyników nadszedł czas na losowanie nagród pozyskanych od sponsorów. A byli nimi Urząd Marszałkowski, Poseł Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski, Burmistrz Kolbuszowej, Nadleśnictwo Kolbuszowa, Firmy Orzech i Alka, sklep sportowy Sport 4you, Firma Laser Cup oraz osoby prywatne: Alicja Dziuba, Monika Janusz, Monika Wyparło, Małgorzata i Maciej Zdyra. Nagrodą główną był pobyt w Zakopanem ufundowany przez panią Małgorzatę Bachledę.

I na koniec wspólne zdjęcie - na pamiątkę. Tym miłym akcentem zakończyliśmy zawody i mamy nadzieję, że Klub Nordic Walking stanął na wysokości zadania i każdy zawodnik z uśmiechem wrócił do domu.

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu tej imprezy - naszym Partnerom, Sponsorom oraz Patronom Honorowym i Medialnym za wsparcie, Strzelcom i Wolontariuszom za utrzymanie porządku i pracę na punktach odżywczych, Sędziom za czuwanie na trasie, wolontariuszom z Klubu Motorowego za opiekę medyczną. Słowa podziękowania kierujemy również do pracowników Straży Miejskiej, którzy niezawodnie dbali o bezpieczeństwo na trasie w najbardziej newralgicznych punktach trasy. Dziękujemy wszystkim tym których nie wymieniliśmy a w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację i sprawny przebieg imprezy. DZIĘKUJEMY

KKNW

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 15853614
   
 euro
iso
 
 (C) 2019 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg