Poniedziałek19 Listopada 2018. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Rada Kobiet Drukuj
Spotkanie Gminnej Rady Kobiet w Kolbuszowej. 28 marca b.r w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbyło się spotkanie Gminnej Rady Kobiet w Kolbuszowej z okazji 140- lecia powstania Kół Gospodyń Wiejskich. Wzięły w niej udział przedstawicielki kół z Gminy Kolbuszowa oraz zaproszeni goście.

W uroczystości uczestniczyli: poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej Jan Wiącek, Starosta Kolbuszowski Bogdan Romaniuk oraz pani Dorota Jambroży z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Honorowymi gośćmi były panie z Kół Gospodyń Wiejskich ze wsi: Kłapówka, Kolbuszowa Górna, Kupno, Werynia, Widełka i Zarębki wraz z sołtysami wsi. Swoją obecnością uroczystość zaszczyciły również przedstawicielki Koła Gospodyń z Cmolasu oraz Kapela Pana Władysława Pogody.

Imprezę poprowadziła Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Weryni Janina Koza. W trakcie uroczystości pani Dorota Jambroży z Urzędu Marszałkowskiego przedstawiła projekt programu pod nazwą „Lista Produktów Tradycyjnych”, zachęcając mieszkańców oraz panie z kół gospodyń z Gminy Kolbuszowa do wypełniania wniosków i zgłaszania do programu wyrobów piekarskich, garmażeryjnych, alkoholowych i innych z terenów naszej gminy. Kolbuszowskie produkty i dania, maja szansę na rozgłos i reklamę również poza granicami kraju, poprzez ekspozycje i handel na międzynarodowych targach. Gratulacje z okazji jubileuszu wraz z najlepszymi życzeniami składali Poseł Z.Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Bogdan Romaniuk oraz Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba, który wspominał również swoją młodość na wsi. Stwierdził, że Koła Gospodyń Wiejskich we współpracy z sołtysami wsi, funkcjonują bardzo dobrze. Zapewnił, iż samorząd kolbuszowski wspiera działalność Kół Gospodyń Wiejskich, m.in. remontując pomieszczenia klubów, czego przykładem jest modernizacja Domu Kultury w Kolbuszowej Górnej i Widełce.
Jak powiedział Burmistrz tegoroczne „Święto Ziemniaka” w Kolbuszowej Górnej powinno odbyć się już w odnowionym obiekcie. Podziękowania złożył również Przewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej Jan Wiącek, opowiadając o tradycjach nauki szycia, gotowania, pieczenia i darcia pierza kultywowanych przez Koła Gospodyń. Podczas imprezy, głos zabrali także sołtys Weryni Jan Bańkowski, Balbina Borowska działaczka KGW z Cmolasu oraz Jan Skowroński Prezes Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Kolbuszowej. Wśród uczestników panowała miła atmosfera, panie przygotowały poczęstunek dla wszystkich gości, na stole pojawiło się smakowite ciasto oraz tradycyjny chleb ze smalcem. Na koniec na scenie Domu Kultury wystąpiły dwa zespoły kabaretowe z Cmolasu i Widełki.

Justyna Mucha

Informację o wnioskach i pomoc w ich wypełnianiu,
w ramach projektu” Lista Produktów Tradycyjnych”
można uzyskać w Urzędzie Miejskim pokój nr 18,
tel 017 2271 333, wew.230 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 15693112
   
 euro
iso
 
 (C) 2018 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg