Niedziela16 Czerwca 2019. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

Zawody Strażackie w Kolbuszowej Drukuj
09.07.2006.
 Zawody Strażackie w Kolbuszowej
9 lipca na stadionie sportowym Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbyły się Miejsko- Gminne Zawody Sportowo- Pożarowe o Puchar Burmistrza Kolbuszowej. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 13 drużyn Ochotniczej Straży Pożarnej, Kobieca Drużyna Pożarnicza oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewcząt i Chłopców z terenu całej gminy.
Więcej…
 
Rajd GALICJA Drukuj
02.07.2006.

Rajd GALICJA
W dniu 2 lipca z inicjatywy Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego „Nil” odbył się w Kolbuszowej „3 Rajd Galicja”- Konkursowa Jazda Samochodem.

Tegoroczne kolbuszowskie spotkanie rajdowców stanowi V Rundę Eliminacji Okręgowych Polskiego Związku Motorowego. Rajd Galicja rozpoczął się o godzinie 10.00 na stadionie sportowym Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Zawodnicy mieli do pokonania trasę liczącą 55 km, na której odbyło się 11 prób szybkościowo-sprawnościowych, zlokalizowanych w następujących punktach:

Więcej…
 
Kapela Władysława Pogody nagrodzona na Festiwalu w Kazimierzu Drukuj
25.06.2006.
Kapela Władysława Pogody nagrodzona na Festiwalu w Kazimierzu
Kolbuszowska Kapela Władysława Pogody uhonorowana została prestiżową III nagrodą na XL Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych Kazimierz 2006, który odbył się w dniach 23-24 czerwca w Kazimierzu Dolnym. W festiwalowym konkursie wzięło udział około 800 artystów ludowych z 14 województw, w tym 24 kapele, 25 zespołów śpiewaczych, 16 instrumentalistów, 19 solistów śpiewaków, oraz 23 grupy wykonawców biorących udział w konkursie „DUŻY - MAŁY".W kategorii kapel, zespół w składzie: Władysław Pogoda- I skrzypce, Jerzy Stachowicz- II skrzypce, Jerzy Wrona- klarnet, Stanisław Rudny- trąbka, Ryszard Wrona- akordeon, Jarosław Mazur- kontrabas zdobył III miejsce i otrzymał nagrodę ufundowaną przez Prezesa Telewizji Polskiej S.A Lublin. Gratulujemy!
 
"Dni Weryni" 2006 Drukuj
17.06.2006.

Obchody „Dni Weryni" rozpoczęły się 17 czerwca uroczystą wieczornicą w Wiejskim Domu Kultury w Weryni, podczas, której zespół „Giulivamente" Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kolbuszowej wykonał koncert muzyki dawnej. Zgromadzeni mieli także przyjemność wysłuchać odczytu pt. „Mała Ojczyzna- pamięć o ludziach, ciągłości, tradycji, wyzwania, współczesność" prof. dr hab. Kazimierza Szmyda z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Drugi dzień obchodów święta Weryni rozpoczęła msza św. w Kościele Parafialnym, koncelebrowana przez ks. proboszcza Stanisława Wójcika.

Więcej…
 
Uroczyste otwarcie akwenu do wędkowania na stawach w miejscowości Werynia Drukuj
17.06.2006.
Uroczyste otwarcie akwenu do wędkowania na stawach w miejscowości Werynia
W dniu 17.06.2006r. (sobota) o godz. 14.15 odbyło się uroczyste otwarcie akwenu do wędkowania na stawach w miejscowości Werynia k/Kolbuszowej dla wędkarzy zrzeszonych w PZW. Obecni przedstawiciele obu izb parlamentarnych: poseł Zbigniew Chmielowiec, senator Mieczysław Maziarz a także:Przewodniczący Rady Powiatu Starosta kolbuszowski Przewodniczący Rady Gminy Burmistrz i Zastępca Burmistrza Przedstawiciel Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Koziorowski Prezes PZW Okręk Rzeszów Pan Roman Debowski Prezes i Członkowie koła nr 12 w Kolbuszowej a także rodziny Członków
 
Ambasador USA Victor Ashe z wizytą w Kolbuszowej Drukuj
30.05.2006.
W środę 31 maja br w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej gościł ambasador Stanów Zjednoczonych Victor Ashe, w towarzystwie konsula Generalnego z Krakowa Kennetha J.Fairfaxa oraz Specjalisty ds.polityczno-ekonomicznych Konsulatu Generalnego w Krakowie Marka Guzika.

Wcześniej na ręce Burmistrza Kolbuszowej Jana Zuby ,wraz z informacją o terminie wizyty przysłano życiorys Pana Ambasadora . Pan Victor Ashe ukończył Uniwersytet w Yale oraz otrzymał dyplom nauk prawniczych Uniwersytetu Tennessee. Przez cztery kadencje był burmistrzem Knoxville.

Więcej…
 
Zjazd Absolwentów w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni Drukuj
20.05.2006.

Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych (dawniej Szkół Rolniczych) w Weryni, zjazd absolwentów i poświęcenie nowego sztandaru szkoły, to trzy filary jednej uroczystości obchodzonej w dniu 20 maja 2006r. W uroczystości brali udział parlamentarzyści, (wśród nich Pan Zbigniew Chmielowiec), władze województwa i przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu kolbuszowskiego, a także Dyrektor szkoły w La Touche.

 
«« start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 nast. » koniec »»

Pozycje: 1827 - 1835 z 1835

Kolbuszowa

Statystyka

gości: 16118525
   
 euro
iso
 
 (C) 2019 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg