Poniedziałek19 Listopada 2018. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe

Od dnia 12.12.2015 jest to strona archiwalna.

  Aktualna strona pod adresem:

www.kolbuszowa.pl


 

I ligowa kobieca drużyna UKS Sokół Kolbuszowa Dolna odwiedziła Urząd Miejski Drukuj
27.07.2006.
I ligowa kobieca drużyna UKS Sokół Kolbuszowa Dolna odwiedziła Urząd Miejski
Popularność piłki nożnej zarówno w Polsce jak i w świecie jest ogromna. Jednak futbol w wydaniu kobiecym u niejednego kibica wzbudza zdziwienie i zaskoczenie. Pomimo iż liczebność kobiecych klubów piłkarskich w Polsce nie jest największa, to gmina Kolbuszowa może się takim poszczycić. Mowa oczywiście o kobiecej sekcji UKS Sokół w Kolbuszowej Dolnej. Tegorocznym osiągnięciem zespołu jest zakwalifikowanie się do I ligi piłki nożnej.
Więcej…
 
Spotkanie Burmistrza Kolbuszowej z młodzieżą organizującą "Spinacz Festiwal" Drukuj
27.07.2006.
Spotkanie Burmistrza Kolbuszowej z młodzieżą organizującą 
27 lipca o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej odbyło się spotkanie Burmistrza Kolbuszowej Jana Zuby z młodzieżą, która wraz z Miejskim Domem Kultury organizuje „Spinacz Festiwal". Podczas rozmów dyrektor imprezy Dorian Pik podziękował za dotychczasowe zainteresowanie i aprobatę pomysłu, jakim jest „Spinacz", ze strony władz gminnych. W trakcie spotkania poruszył również problemy, z którymi zmagają się organizatorzy koncertu m.in. zabezpieczeniem medycznym, zabezpieczeniem służb mundurowych: patroli policji i agencji ochroniarskiej, zabezpieczenia sanitarnego oraz  przygotowaniem terenu przy ulicy Towarowej, gdzie odbędzie się festiwal.
Więcej…
 
Porzucony Owczarek Collie ma nowego właściciela Drukuj
28.07.2006.

Porzucony Owczarek Collie ma nowego właściciela
2 miesiące temu porzuconego w lesie psa, rasy Owczarek Collie przygarnął mieszkaniec Przedborza pan Jan Wilk, do którego gospodarstwa przybłąkało się zwierze. Niestety właściciel, nie mógł poradzić sobie z utrzymaniem psa. Zgłosił się do Urzędu Miejskiego z prośba o umieszczenie owczarka w schronisku. Po interwencji Strażnika Miejskiego, pies został przewieziony do Kolbuszowej. Dzięki staraniom pani Sekretarz Barbary Bochniarz (miłośniczki psów), opuszczony czworonóg znalazł nowego właściciela. Bezimienny na razie Collie trafił do pana Jana Wilka z Kolbuszowej, który zadeklarował opiekę i godne warunki dla znalezionego zwierzaka. Szkoda tylko, że nie wszyscy mają serce dla zwierząt, a przecież pies to najlepszy przyjaciel człowieka.

Justyna Mucha

 
Zakończył się Wakacyjny Turniej Szóstek Piłkarskich Drukuj
26.07.2006.

Zakończył się Wakacyjny Turniej Szóstek Piłkarskich
W dniach 6-26 lipca już po raz jedenasty w Kolbuszowej odbyły się rozgrywki piłki nożnej „Wakacyjny Turniej Szóstek Piłkarskich". W zorganizowanym przez kolbuszowskie Zarządy Osiedli oraz Fundację na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu tegorocznych zawodach wzięło udział 8 drużyn, w skład, których wchodzą zawodnicy z terenu miasta i okolicznych miejscowości Na stadionie sportowym młodzi sportowcy rozegrali kilkadziesiąt meczy, wszystkie zespoły miały okazję zmierzyć się ze sobą, w efekcie czego zwycięzcą okazał się FC Kapcie, zdobywając 21 punktów, 90 bramek i I miejsce w turnieju.

Więcej…
 
Pożegnalny mecz ukraińskiej drużyny Zoria Romanów Drukuj
21.07.2006.

Pożegnalny mecz ukraińskiej drużyny Zoria Romanów
21 lipca na stadionie sportowym w Kolbuszowej Dolnej przybyła z Ukrainy drużyna Zoria Romanów rozegrała ostatni już mecz piłki nożnej. Przeciwnikiem na boisku był młodzieżowy zespół KKS „Kolbuszowianka”. Na futbolowe spotkanie przybyli: Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba wraz z Inspektorem Oświaty Ireneuszem Kogutem oraz Starosta Kolbuszowski Bogdan Romaniuk i Sekretarz Powiatu Elżbieta Wróbel. Zwycięzcą okazała się drużyna Zoria Romanów, pokonując rywali 3:1. W nagrodę za wygrany mecz z rąk Burmistrza Kolbuszowej kapitan drużyny odebrał okazały pamiątkowy puchar. Ukraińscy goście serdecznie podziękowali Burmistrzowi za przyjęcie i pobyt w Kolbuszowej. Popołudniu zespół wraz opiekunami wyruszył w drogę powrotną na Ukrainę.

Justyna Mucha

Więcej…
 
Plener malarski Kolbuszowa 2006 zakończony Drukuj
20.07.2006.

Plener malarski Kolbuszowa 2006 zakończony
14 lipca w Gimnazjum Nr 2 w Kolbuszowej odbyło się zakończenie VI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Kolbuszowa 2006". O godzinie 18.00 w budynku szkoły na otwartym wernisażu zgromadzili się artyści-malarze biorący udział w tegorocznym plenerze, nauczyciele i przedstawiciele instytucji kulturalnych oraz miłośnicy i amatorzy malarstwa. Podczas pożegnalnego spotkania Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba i Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 Mirosław Kaczmarczyk wyrazili wdzięczność i podziękowanie dla artystów, którzy przez trzy tygodnie prowadzili zajęcia malarstwa i innych form artystycznych dla młodzieży z terenu naszej gminy. Serdecznie dziękujemy!

Więcej…
 
Francuskie rodziny z wizytą w Kolbuszowej Drukuj
19.07.2006.

Francuskie rodziny z wizytą w Kolbuszowej
W dniu 15 lipca do Kolbuszowej przybyła grupa osób z partnerskiego miasta Ploermel we Francji. Zaproszeni goście zostali serdecznie przywitani przez Burmistrza Kolbuszowej Jana Zubę i Przewodniczącą Komisji Współpracy z Zagranicą Joannę Zioło, podczas uroczystego zakończenia pleneru malarskiego „Kolbuszowa 2006" w budynku Zespołu Szkół Nr 2. Francuzi spotkali się z rodzinami, które przez okres pobytu będą gościć ich w swoich domach. Wizyty zachodnich gości w naszym mieście stały się już tradycją. Tegoroczny pobyt w Kolbuszowej, zaaranżowany przez członków Komisji Współpracy z Zagranicą jest bogaty w szereg atrakcji turystycznych i kulturalnych.

Więcej…
 
«« start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 nast. » koniec »»

Pozycje: 1816 - 1826 z 1835

Kolbuszowa

Statystyka

gości: 15693107
   
 euro
iso
 
 (C) 2018 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg